Call now »Hemen Ara +90 530 04 470 49 Çıralı - Kemer - Antalya - Türkiye

Turkish Arabic Dutch English French German Italian Persian Russian
  • Çıralı Flora Pansiyon
  • Çıralı'da Doğa İçinde Tatil...
  • Free use of bicycles is available at this homestay and the area is popular for diving and cycling.
prev next

Pansiyonumuz

5 kilometre uzunluğundaki kumsalı ve pırıl pırıl deniziyle, Çıralı Batı Akdeniz’in en güzel ve en uzun plajının olduğu bir tatil beldesidir. Pansiyonumuzda doğa ile iç içe Çıralı'nın tadını çıkaracağınızdan eminiz. 

Odalarımız

Tümüyle rahatınız düşünülerek dizayn edilmiş 6 adet odalarımızda TV, duş ve wc, saç kurutma makinesi ve terlik bulunmaktadır. 

Çevre Gezisi

Olypos sahilinde antik kenti dolaşabilir, Yanartaş'a çıkabilir ve her gün çıkan botlarla harika bir deniz gezisi yapabilirsiniz. 

Ulaşım

Pansiyonumuz Antalya’ya 72 km., Antalya havaalanına 90 km. mesafededir. Dilediğiniz takdirde lisanslı transfer firmalarımızla pansiyonumuza ve pansiyondan havaalanına transfer talep edebilirsiniz.

Photo Fx-Grey

Çıralı, Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer alır. Üç kilometre kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) üreme alanıdır. Kumsal denizden itibaren yumuşak bir eğimle yükselmektedir. Her iki ucunda kayalıklarla sınırlanmıştır.

Genel olarak, ince taneli kum yapısına sahiptir. Kuzeyinde sadece kış aylarında akan bir dere yatağı vardır. Güney ucunda ise antik Olympos kentinin içinden geçerek köye gelen dere denize ulaşır. Böylece, Çıralı kumsalı güneyi Olimpos deresi ile Olimpos ve Çıralı olarak ikiye ayrılabilir.

Ulupınar deresi ve kanyonu, Likya yolu, Olympos, Yanar taş’la birlikte, sedir ormanları, yaylaları ile 1. ve 2. dereceden doğal ve tarihi sit alanı koruma statüleri sayesinde yakınlardaki benzer alanlarda oluşan büyük çaplı turizm ve yapılaşmadan uzak kalmıştır.

Çıralı

  • Yanartaş ( Chimera )
    Yanartaş ( Chimera )

    Çıralı 'nın Olimpos 'la birlikte anılmasının nedenlerinden birisi kumsallarının birbirine yakın olması ise de, kanımızca asıl neden,Yunan Mitolojisine başlı başına bir efsane kazandıran Yanartaş'ın Çıralı 'ya yakın olması ve Çıralı 'nın adını Yanartaş 'dan almasıdır. Yanartaş adı verilen, sürekli yanan doğal gaz çıkışlarıÇıralı 'yı kuzeybatıdan çeviren ofiyolitik kayaçlar içerisinde yer almaktadır. Yunan Mitolojisindeki antik dönemde Khimaira Efsanesi burada geçmiştir. Azra Erhat 'ın Mitoloji Sözlüğü' nde Khimaira bahsi şöyle anlatılır;

Foto Galeri

joomla lightbox module free download